Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
Yusuf Halaçoğlu, Bilal Erdoğan’a öyle bir yanıt verdi ki…
Türk Tarih Kurumu Eski Başkanı Yusuf Halaçoğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımla cevap verdi.
Paylas

Türk Tarihinin gerçeğini bilen Yusuf Halaçoğlu, Bilal Erdoğan’a öyle bir yanıt verdi ki… Bilal Erdoğan, alfabe örneği verince

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Harf Devrimi ile ilgili "Japonya niye alfabesini değiştirmemiş? Çin niye alfabesini değiştirmedi? O zaman insan diyor ki demek ki gelişmenin alfabeyle bir alakası yokmuş" sözlerine Türk Tarih Kurumu Eski Başkanı Yusuf Halaçoğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımla cevap verdi.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, CNN Türk'te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına konuk oldu. Erdoğan, Harf Devrimi ile ilgili "Japonya niye alfabesini değiştirmemiş? Çin niye alfabesini değiştirmedi? O zaman insan diyor ki demek ki gelişmenin alfabeyle bir alakası yokmuş" şeklinde konuştu.

Erdoğan’ın sözlerine Türk Tarih Kurumu Eski Başkanı Yusuf Halaçoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla cevap verdi.

Paylaşımında “Gerçek alfabemize dönsek kabul eder misiniz?” diye soran Halaçoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Bilal Erdoğan, Alfabe değişikliğiyle ilgili olarak, "Yunanistan, Çin niye alfabesini değiştirmemiş? Demek ki gelişmenin alfabeyle alakası yokmuş" demiş. Doğru. Arap alfabesi de bizim alfabemiz değildi. Gerçek alfabemize dönsek kabul eder misiniz?”

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
26-07-2020 21:10 - 1212 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®