Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
İYİ Parti’de 4 Aylığına Ömer Kara dönemi
İYİ Parti Esenler İlçe Başkanlığı’nda yapılan seçimin galibi 4 Aylığına Şeh Ömer Kara oldu. Asıl zaferin partiyi tek başına iktidara getirmek olduğunu belirten Kara, “Arkadaşlarıma şu an büyük bir sorumluluk yüklediler ve bu sorumluluğun altında ezilmemek için son nefesime kadar mücadele edeceğim” dedi.
Paylas

Esenler İYİ Parti İlçe Başkanlığı Olağanüstü 1. Kongresi, Cumartesi günü Dörtyol Meydanı’nda bulunan Gürses Düğün Salonu’nda yapıldı. İki adayın yarıştığı seçimde, adaylardan Necdet Kiracı 88 oy alırken rakibi Şeh Ömer Kara ise 118 delegenin oyu ile Esenler İyi Parti’nin yeni İlçe Başkanı oldu.
Sabah saat 10.00 sularında başlayan kongrede Divan heyetine; Orhan Can, Mikail Karapınar, Lütfü Kahveci, Şenay Çolaklar ve Hasan Kürek seçildi.
Divan heyetinin oluşmasının ardından ilk konuşmayı Divan Başkanı Orhan Can yaptı.

Allah ordumuzu muzaffer kılsın:
“Bir tatbikattayız biliyorsunuz. Biz savaş diyoruz, kimileri tatbikat diyor” diyerek sözlerine başlayan Can, Şehitlerimiz var maalesef. Ciğerlerimiz yanıyor. ülkemizin kuruluşundan bu yana şehit olanlar ve ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına, herkesi bir dakikalık saygı duruşuna ve akabinde İstiklal Marşı okumaya davet ediyorum” dedi ve davetlileri saygı duruşuna davet etti.

Necdet Kiracı

Sözlerine, Barış Pınarı Harekatında şehit düşen Mehmetçiklerimizin ailelerine baş sağlığı dileyerek başlayan Necdet Kiracı, “Allah askerlerimizi, ordumuzu muzaffer kılsın” dedi.

 Bugün buradaki demokrasi şölenini, beraber yola çıktığımız arkadaşlarımız adına saygı ve sevgi ile selamlarım. Ben Necdet Kiracı, 1956 Kırklareli doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi memleketimde tamamladım. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü mezunuyum. 28 yıllık eğitim hayatımın ardından müdür yardımcılığı görevi yaptım. 2009 yılında kamu görevimden emekli oldum ve siyasi hayatıma başladım. Partimiz İlçe yönetimi ile taşıyan iyi insanlar! İyilik hareketinin cesurları! Verdiğiniz emekler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Esenler’in problemlerini birlikte çözmeye çalışacağız.
Gönül isterdi ki bu yerel seçimde, daha büyük bir başarı elde edebilelim. Fakat burada istişarelerin yapılmaması nedeniyle istediğimiz Esenler’de başarı bizi tatmin etmedi. Yani delege seçimlerinde de tam demokratik bir uygulama yapılmadı.

Böyle seçim olmaz arkadaşlar

İYİ Parti demokrasi için kuruldu. Kendi içimizde demokrasiyi uygulamazsak, Türkiye’de demokrasinin olmamasından ya da tek adamlıktan niye şikâyet edelim? Bunu önce, partimize demokrasiyi uygulayacağız. Gelen üyeleri, delegeleri direkt sandığa at; böyle seçim olmaz! Mahallelere göre ayarlamalar yapılır ve böyle seçime gidilir. Ben eğer seçilirsem buradaki tüm delegelerin huzurunda söz veriyorum ki, bu uygulamayı yapacağım.
Benim adaylığım Salı günü ortaya çıktı. Daha önce iki arkadaşımız vardı, çağırdık gelin dedik, Esenler’de güçlü bir taban yok. Gelin, bunları birleştirelim ve tek adayla gidelim. Bu insanları karşı tarafa küstürmeyelim. Fakat arkadaşlarımdan Kemal Şen, (diğer adayların kendilerine de buradan teşekkür ediyorum) tamam dedi. Toplayalım dedik kırk elli kişi, bunu uzlaştıralım, tek kişiyle gidelim ve kimse dışarıda kalmasın. Fakat diğer arkadaşımız Sayın Ömer Kara buna razı gelmedi ve bu duruma geldik.
Buradan söz veriyorum, kazandığım takdirde ben kimseyi dışarıda bırakmayacağım. Benim listemde 65 kişi, diğer listede de 65 kişi var. Hepsini tek tek arayıp, gerekirse evlerine ve iş yerlerine gidip yine bu davaya dâhil edeceğim ve yola hep beraber devam edeceğiz. Değerli delegasyon ve saygıdeğer misafirler, bizler siyasi makam ve mevki gibi geçici şeyler için değil uğrunda yıllarca mücadele verdiğimiz emekler uğruna yapıyoruz.

ÖMER KARA

Partimizin 1. Olağanüstü Kongresi’ne hoş geldiniz, şeref verdiniz. Aranızda olmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyorum” diye sözlerine başlayan Kara da konuşmasını özetle şöyle sürdürdü:

“Ülkemiz için hep birlikte yollara düştük. Türkiye iyi olsun istedik, olacak da, buna yürekten inanıyoruz. Adalet, barış, kardeşlik ve evrensel değerler için Genel Başkanımız Meral Akşener ülkeyi karış karış gezdi. Bize de ilham kaynağı oldu. Büyük bir partiyiz, Türkiye’ye umut olduk. Bu umudu yeşerten bizden önceki ilçe başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışı ve bugün sorumluluk bizlerde artık. Bugün Esenler’e hizmet için adaylığımı koymuş bulunmaktayım. Aynı davanın hizmetkarlarıyız. Derdimiz millet sevdası, Türkiye iyi olsun istiyoruz. Kime görev verirseniz başüstüne diyeceğim. Önce Esenler iyi olsun diye, ardından İstanbul iyi olsun diye, nihayet Türkiye iyi olsun diye huzurunuzdayız. Ve bu şuurla çok çalışacağız. Evlatlarımıza daha iyi bir Türkiye bırakmak için çalışacağız.
Emanete sahip çıkmak için çalışacağız. Gün dostluk, barış ve dayanışma günüdür. Gün birliğimizi, dayanışmamızı güçlendirme günüdür. En samimi duygularımla oylarınıza talibim. Rabbim bizi mahcup etmesin.”

Oylama sonunda 2 oy geçersiz. Necdet Kiracı 88 oy rakibi Ömer Kara ise 118  Oy acıklanmasını ardından ömer kara taraftarı gözüken bazı ucuklar alkış ve ıslık çalma başlamasıyla divan başkanı Orhan can araya girmesi olası bir olumsuz gelişmeleri olmasının önüne geçti  Esenler İyi Parti’nin 4 Aylığına  Ömer Kara yeni İlçe Başkanı oldu.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
21-10-2019 20:30 - 21102 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®