Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
RUMELİ, TOPKAPI SURLARI'NDA BULUşTU
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu, Topkapİ Surlarİ'nda verdiği iftar yemeği ile birçok Rumeliliyi ve milletvekilini bir araya getirdi.
Paylas

 

  Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu, dün akşam Topkapİ Surlarİ'nda Rumeliler için iftar yemeği düzenledi. Yemekte Federasyon başkanİ Ayhan Bölükbaşİ ve birçok siyasi lider bir araya geldi.

 

    İftar yapİldİktan sonra, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Başkanİ Ayhan Bölükbaşİ, davete katİlan milletvekillerini, Federasyon Yönetim Kurulu Üyelerini, Federasyon'a bağlİ dernek başkan ve yöneticilerini selamlayarak konuşmasİna başladİ. Bölükbaşİ, Topkapİ Surlarİ'nİn Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethettiğinde girdiği kapİ olmasİ sebebiyle önemli olduğunu ve bu nedenle davetin özel bir anlam ifade ettiğini belirtti. Balkanlar'a yapİlan göçten bahseden Bölükbaşİ, göçten sonra yaşanİlan savaş ve acİlardan bahsetti. Rumeliler'in Türkiye için önemli olduklarİ, vatana sahip çİkİlmasİ gerektiği ifade edildi.

 

 Bölükbaşİ, İstanbul'da üç buçuk milyonun üstünde Rumeli göçmeni olduğunu söyledi. Türkiye'nin ulusal ve yerel yönetimlerinde çok az sayİda Rumelili olduğunu ve üç büyük partinin il yönetimlerinde bulunan tüm yönetim kurullarİnda Rumeli Balkan kökenli hiçbir kişinin olmamasİ, bunun Federasyon camiasİnİ üzdüğünü söyledi. 7 Haziran'da yapİlan seçimlerin herkes için hayİrlİ olmasİnİ ve katİlİmcİlarİn Kadir Gecesi'ni kutlayarak sözlerini tamamladİ.

 

  Ayhan Bölükbaşİ'ndan sonra MHP'yi temsilen Özcan Pehlivanoğlu söz aldİ. MHP Genel Başkanİ Devlet Bahçeli'nin de köklerinin Balkanlar'dan geldiğini söyleyen Pehlivanoğlu,  soy ayrİmİ yapmadan Türkiye'ye sahip çİkİlmasİ gerektiğininin altİnİ çizdi.

   

  Davete Ankara'dan bazİ milletvekilleri ve yurtdİşİnda birçok kişi katİldİ. Katİlİmcİlar arasİnda; AKP Edirne milletvekili şemsettin Emir, CHP Genel Başkan Yardİmcİsİ Faik Öztrak, MHP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Federasyon kurucu 1. Dönem Başkanİ Özcan Pehlivanoğlu, MHP Esenler İlçe Başkanİ Suat Yİlmaz, Erzincan Valisi Selman Yenigün, büyükelçiler, başkonsoloslar, çeşitli sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticileri, Eyüp ve Gaziosmanpaşa Emniyet Müdürleri, Rumelili sanatçİlar, Tek Rumeli TV Yönetim Kurulu Başkanİ Atilla Baykal vardİ.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
10-07-2015 11:37 - 2340 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®