Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
Kobra’nın göndermeleri hangi gazeteciye
7-24 Esenler haber gazetesinin imtiyaz sahibinden çok sert ve hakaret dolu sözler. Bu sözler çok sert ama kime, bana sorarsanız adres belli… Ben şahsen üstüme alınmadım.
Paylas

7-24 Esenler haber gazetesinin imtiyaz sahibinden çok sert ve hakaret dolu sözler. Bu sözler çok sert ama kime, bana sorarsanız adres belli… Ben şahsen üstüme alınmadım.

Belli ki gazeteci Hüseyin Koç bir şeylere veya birilerine kızmış. Bu işin sonu nereye varacak bekleyip göreceğiz. Yerel gazeteci yerelle ilgili gelişmeleri haberleştirmeli. Bir başkası veya ulusal gazeteciler haberi yakalamadan yerel kendi bölgesinde olan biteni herkesten önce haberleştirerek okuyucusuyla buluşturur, gelişmeleri kamu yararına haberleştirir. Her gazetecinin yayın politikası ve yayım ilkeleri var ve bu yayım politikalarımız, ilkelerimiz farklıdır. Bazı gazeteciler kopyala yapıştır yaparak gündemi yakaladığını zanneder, ama asıl gazeteci sırtında çanta, kolunda fotoğraf makinesi haber kovalar. Gazeteciysen hele hele yerel gazeteciysen yerelin haberlerini korkmadan veya birilerine dokunursan şöyle olur böyle olur demeden yaparsan emekçi gazetesin. Başka işler yaparsan emek hırsızlığı yapmış sayılırsın ve bu onurlu mesleği kirletmiş olursun.

Evet, Koç bugünkü köşe yazısında

Esenler’de bazı olaylar olduğunu ve bunları haberleştirmeyenlere sitem ederek göndermede bulundu. Esenler’de yaşanmışları çarpıtarak yazan gazeteciye eleştiri yaptı. Esenler’de siyasetin tüm kirliliklerini yaşayan ve yaşatanları övmekten yorulmayan, kaleminden döneklik, kaleminden kirliliğe destek akan gazeteciye “LAHANA” gazeteci benzetmesi yaptı. Yazının devamında “yalakalık, dalkavukluk, riyakârlık bu gazetecinin ruhuna sirayet etmiş” dedi. Adamlığını ve kişiliğini neyin karşılığında pazarladığını anlamış değilim. Emlak sektörünün ileri gelenlerinden birisi olan bu gazetenin sahibi samimiyetten yoksun sahte ilişkileri ile gündeme gelmek istiyor. Esenler’de olup bitenleri, yani ucunda biraz risk gördüğü, hissettiği haberleri “es” geçtiğini sert sözlerle ancak seviyeyi düşürerek kaleme aldığını okudum… Üzüldüm.  

Bakalım bu iş nereye varacak, bakalım bu sözler kime, kimler ne kadar üstüne alınacak

 

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
05-02-2020 13:58 - 905 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®