Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
Karamollaoğlu: Kendi oluşturdukları nefret havuzunda boğulacaklar.
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu
Paylas

 

Ekonomin çıkmaza girdiğini ifade eden Karamollaoğlu her kesimden sıkıntı seslerinin yükseldiğini belirtti. Doların 8 lirayı geçerek rekor kırmasına da değinen Karamollaoğlu, “Hükümetin bu konudaki çelişkili tavrı bizi endişeye sevk ediyor. Bakan çıkıyor, ‘Ben dövize bakmam’ diyor. Zaten bakmadığı için aldı başını gidiyor döviz belki baksa bir şey olacak ama 8 lirayı geçti dolar nerede duracağı belli değil” diye konuştu.

“KENDİ OLUŞTURDUKLARI KİN VE NEFRET HAVUZUNDA BOĞULACAKLAR”

Karamollaoğlu, Fransa’da Hazreti Muhammed’e yönelik hakaret içerikli karikatürlerin yayımlaması, okullarda gösterilmesi ve duvarlara yansıtılmasının doğru olmadığını ve kınadığını söyledi.
Karamollaoğlu, “Müslümanlar birbirleri ile barışık değiller. Müslümanlar arasındaki çatışma üzülerek ifade ediyorum ki artıyor, azalmıyor. Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un, Peygamber Efendimiz’e yönelik ahlak dışı karikatürleri yayınlaması ile ırkçı ve ‘İslamofobi’ye dayanan girişimini şiddetle kınıyorum. Bilinmelidir ki dünyaya barışı ancak İslam getirir. Çok küçük hesapların peşinde gidenler, her zaman tarihin çöplüğüne atılmayı hak ederler; kimse de onlara itibar etmez. İslam’a bu kadar saldırmalarının altında ne yatıyor? Hem de tam Mevlid Kandili öncesinde. Macron kendi ülkesinde de müslümanlar bulunmasına rağmen İslam’a saldırmakta tereddüt etmiyor. Bunun da mutlaka karşılığını görecektir ve mutlaka kendisi kendi memleketinde hezimete uğrayacaktır. Berlin’de Milli Görüş camisine yapılan saldırıyı kınıyorum. İslam’a saldıranlar, kendi oluşturdukları kin ve nefret havuzunda boğulacaklardır” diye konuştu. 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümünü kutlayan SP lideri Karamollaoğlu, “Cumhuriyetimiz, bir asırlık serüvenine yaklaşmak üzere bu mutluluğu hep birlikte yaşıyoruz. Cumhuriyet demek, halkın iradesi ve istişare ile işleri yürütmek demektir. Gazi Meclisimiz ilk açıldığı zaman duvarında onlar işlerini istişare ile yaparlar Ayet-i kerimesi yazıyordu. Bugün yaşadığımız problemleri de istişare ile çözebiliriz” ifadelerini kullandı. “8 LİRAYI GEÇTİ DOLAR NEREDE DURACAĞI BELLİ DEĞİL” Türkiye’nin ekonomik sorunlarının giderek büyüdüğün ifade eden Karamollaoğlu, her geçen gün ümitlerinin tükendiğini kaydederek şöyle konuştu: * Hükümetin bu konudaki çelişkili tavrı bizi endişeye sevk ediyor. Bakan çıkıyor, ‘ben dövize bakmam’ diyor. Zaten bakmadığı için aldı başını gidiyor döviz belki baksa bir şey olacak ama 8 lirayı geçti dolar nerede duracağı belli değil.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
28-10-2020 20:51 - 10853 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®