Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
Gece 30 TL ile yattılar, sabah 90 TL’
Esenler Yavuzselim Mahallesi açık otoparkında mahalle sakinlerini şok eden zam’a oto sahiplerinden büyük tepki geldi. Gece 30 TL ile yattılar, sabah 90 TL’yi görünce sokk oldular.
Paylas
Esenler belediyesinin törenle açılışını yaptığı Yavuzselim otoparkı açılışından sonra belediyesinin iştiraki olan ESKON’a işletilmek üzere verilmişti. Mahalle sakinlerine düşük ücretlerle hizmet vereceği sözünü belediye başkanı vermişti. İBB 2019 yerel seçimlerinden sonra İBB Başkanının değişmesi ile iğneden ipliğe zam yağmuru başladı. Bu zam yağmurundan % 300 gibi fahiş zamlanmasından Esenler Yavuzselım Mahallesi sakinleri de nasiplendi.


“ESENLER GERÇEKTEN TÜCCAR MANTIĞIYLA YÖNETİLİYOR”
Mahalle sakinleri bir gece de % 300 rakamlarına varan zammın hiçbir vicdanla bağdaşmadığını söyleyerek tepkilerini dile getirdiler. ‘’Sayın belediye başkanımız mahallemize hizmet amaçlı açtığı bu otoparkın şimdi görüyoruz ki hizmetten çok ticarete yönelikmiş. Bu anlayışın adı tüccar anlayışıdır, buna hizmet mantığı değil tüccar mantığı denilmesi doğru olanıdır. Yapılan bu zammı protesto ediyoruz mahalleliler olarak imza kampanyası başlattık. Kendi yurdumuz ve topraklarımızda kiracı olma anlayışını kabullenmiyoruz. % 300 gibi bir artış neyin nesi? Toprak sahibi bizleriz ama birileri sahibi olduğumuz topraklar üzerinden rant devşirmesini  kabullenemeyiz’’

“BELEDİYE BAŞKANI BİZE VERDİĞİ SÖZLERİN HİÇBİRİNİ YERİNE GETİRMEDİ”
Başka bir mahalleli ise ‘’evet basından takip ediyoruz Esenler gerçekten tüccar mantığıyla yönetiliyor. Halka hizmetten çok birilerini zengin etme anlayışı Esenlerde hakim olmuş belediye başkanı bize verdiği sözlerin hiçbirini yerine getirmediği gibi halkı enayi yerine koyduğu bir gerçek bu zam neyin nesi? Birileri bize bunları anlatsın! İşçiye, emekliye, memura sıra gelince zam yok ama kendi yandaşlarına alabildiğine zam yapıyorlar, rant devşiriyorlar. Esenlerin gerçek sahipleri biziz Ali Kıran Baş Keseniyse Esenler belediyesinin iştirakı veya yandaş şirketi. ESKON olduğunu görüyoruz.’’ Diyerek tepkilerini dile getirdiler ve topladıkları imzaları belediye başkanlığına vereceklerini söylediler.

 
 
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
17-07-2019 13:52 - 381 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®