Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
“Esnafına Hesap Veriyor”
Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Odasının düzenlediği etkinlik üyelerine hesap verecek olması, demokrasinin yerleşmesi ve gelişmesi yönünden düşünüldüğünde anlamlıydı.
Paylas

Gelişmiş ülkelerde ve demokrasiyle yönetilen ülkelerde olduğu gibi, bizde de herkes hesap vermeli, yapan yaptığı ile kalmamalı, yönetilenler yönetenlere hesap sorabilmeli.


 
Programın açılışını yapan oda sekreteri Soner Karabulut, etkin ve yetkin misafirleri anons etti ve Başkan Şahin’i mikrofona davet etti…
 
ŞAHİN, “ odamızın 5.sini düzenlediğimiz “Esnaf odamız esnafına hesap veriyor” programına hoş geldiniz. Biz seçildiğimiz zaman esnafımıza söz verdik ve verdiğimiz söz hesap vermekti. Bizden önce odalar alır aidatını, verir faaliyet belgesini yer içer buraları arpalık görürlerdi. Bazen bende kendime sorar ve bu esnafa bir şey veremediğimiz için doğrudur derdim. Bakınız bizim kredi kefil kefalet kooperatifimiz var, Türkiye’de 850 kredi kefil kooperatif arasında 40 milyon- eski para ile 40 trilyon kullanan ve sıfır takibi olan bir odayız. Biz bu kadar büyük para esnafa kullandırmışız ama sıfır takipteyiz diyerek kendisinden önce kim başkanlık yapmışsa, yönetmişse yanlış yaptığını kooperatifin parsını ahbap çavuş ilişkisi içinde kullandıkları için batırdığını söyledi. Kendinden öncekilerin bankalara borç taktığını, kredi kullanmalarındaki yanlışlara değinerek esnafa hesap vermiş oldu.  Kendileri yönetime gelmeseydi bırakın odanın batmasını, Türkiye batacakmış mesajını verdi.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
16-01-2019 08:22 - 711 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®