Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
Esenler’in Eğitimci Yüzü Mahmut Balcı Son Yolculuğuna Uğurlandı
Cenaze namazı 'vefat ettiği' camide kılındı
Paylas

Cuma namazı öncesi kürsüde vaaz verdiği sırada kalp krizi geçiren Eğitimci-yazar Mahmut Balcı'ya,  camiide bulunan itfaiye erleri ve sağlık görevlileri ilk müdahaleyi yaptı.

Daha sonra ambulansla hastaneye gönderilen Balcı, hastanedeki müdahale sırasında hayatını kaybetti.

Cenaze namazı 'vefat ettiği' camide kılındı

Uzun yıllar Yeni Şafak gazetesinin Erzurum temsilciliğini yapan Mahmut Balcı'nın cenazesi, cami cemaatinin talebi doğrultusunda 12 Ocak Cumartesi günü ikindi namazını müteakip Esenler Yolağzı Mimar Sinan Camii'nden kaldırıldı.

Eğitimci yazar ve yayıncı Mahmut Balcı, Esenler Mimar Sinan Camii’nde cuma namazı sırasında kalp krizi geçirerek vefat etti. Hayatını İslam’a adayan ve birçok öğrenci yetiştiren Balcı, dün ikindi namazını müteakip Esenler Yolağzı Mimar Sinan Caminde kılınan cenaze namazının ardından Yayla Mezarlığına defnedildi. Balcı’nın hayatını kaybettiği öğrenen öğrencileri cenaze namazına akın etti.

 

Cenazeye AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler  Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, Saadet Partisi Esenler Belediye Başkan Adayı Tuğrul  Yalçınkaya, Bağımsız Belediye Başkan Adayı Mustafa Kaplan, Bağcılar Belediye Başkan Danışmanı Mehmet Sirkeci, Muhtarlıklar ve Gıda Daire Başkanı Bayram Ali Çakıroğlu, Meclis üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri, STK’lar,

Birkaç  Öğretmen ve Çok sayıda öğrencilerin katıldığı yanı sıra çok sayıda Vatandaş katıldı.İlçe M.E.B. Müdürlerin katılmadığı vatandaşlar arasında şaşkınlık yarattı

MAHMUT BALCI KİMDİR?

1963 yılında Kilis’te Doğdu. 1982 yılında ise Kilis lisesinden 1989 yılında da Erzurum İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

Öğrencilik yıllarında bir süre gazetecilik, editörlük ve radyoda eğitim kültür programları yaptı. Türkiye Yazarlar Birliği üyesi idi. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının eğitim kültür komisyonlarında çalıştı. Esenler Güzide Özdilek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin kuruluş sürecinde görev yaptı. Eğitimde güzel örnekler, Türkiye Değer Ödülleri gibi yarışmalarda Türkiye jüri üyeliği yaptı. 19.Milli Eğitim Şurası İstanbul çalıştayın da görev aldı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü strateji geliştirme bölümünde Değerler Eğitimi Koordinatörlüğü ve MEB Ders Kitaplarının yazımında görev aldı. Öncü Okul Yöneticiler Derneğinin kurucuları arasında yer aldı. Esenler de Mahmut Balcı. Beraber yedi arkadaş eğitimci yazarlar platformunu kurdu. En güzelini yapmak adına sıklıkla bir araya gelip. El ele verdiler; 'İstanbul Fatih ve Fetih' adlı eserlerini  birlikte ortaya koydular..

Aksoy İmam hatip ortaokulunda bir dönem müdürlük yaptıktan sonra İbrahim tuna Anadolu Lisesinde din kültür öğretmenliği yapmakta idi Geçtiğimiz yıl 2018 Hac görevini yerine getirmişti

KİTAPLARI

İnsanları Tefrikaya Düşüren Faktörler

Özgürlük Paylaşmaktır
Halkın Valisi Recep Yazıcıoğlu
Bir Barış Elçisi Olarak Hz. Muhammed
Değerleri Yaşamak ve Yaşatmak

Bizlerde Esentv  ve Litros Haber Olarak Mahmut Balcı hocamıza Allah’dan rahmet, Kederli ailesine sabırlar dileriz.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
14-01-2019 09:47 - 2879 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®