Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
Esenler Esnaf Odasının 2019 İstihdam Paneli
Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası 2019 istihdam seferberliği bilgilendirme toplantısında, ilave istihdam sağlayan işverenlere sağlanacak desteklerin neler olduğunu esnaflara anlattı.
Paylas

Esenler Esnaf Odasının 2019 İstihdam Paneli
 
Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası  2019 istihdam seferberliği bilgilendirme toplantısında, ilave istihdam sağlayan işverenlere sağlanacak desteklerin neler olduğunu esnaflara anlattı.  
 
 İstihdam Seferberliği 2019 Tanıtım Toplantısının açılış konuşmasını Esnaf Odası ve Kredi Kefalet Kooperatif Başkanımız Sayın Şükrü Şahin yaptı. Programın Sunumunu SGK müdürü Süleyman Uzunoğlu ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Şerafettin Taşçı’nın yaptığı program tamamen Esnaf bilgilendirmeye yönelikti.

SGK müdürü Süleyman Uzunoğlu’nun sine vizyon sunumuyla başlayan bilgilendirme toplantısında verilen rakamlar işverenlerle ilgiliydi. İstihdamın artırılması için sağlanacak desteklerin işçiler yönünden getirisi ise işverenlerin işlerini genişletmesi sonucunda işçilerin iş bulma imkânlarının sağlanmasıydı.
 
Toplantının sonucunda işverenler “her ilave istihdam için, 3 ay boyunca prim ve vergilerin yanı sıra işçinin ücretini de devlet karşılayacak. Aynı zamanda devlet İzleyen 9 ayda da prim ve vergileri ödemeyecek.
 
Mevcut çalışanlarına ilave olarak işe alınan her bir sigortalının, asgari ücret düzeyinde tüm prim ve vergilerinin 12 ay boyunca devlet tarafından karşılandığını, 2016'da başlatılan asgari ücret desteğine bu yıl da devam edildiğini, geçen yıl 9 ay olarak uygulanan desteğin süresinin bu yıl 12 aya çıkarıldığını işverenlere anlattılar.
 
Sonuç…
İstihdamı teşvik eden, teşvikle az ödenen SGK primleri işçilere iş yönünden iş bulmada kolaylık, iş verenlere ise iş imkanlarının genişlemesine yönelik kolaylık getiriyor. İşçilerin maaşlarının iyileşmesi veya artışıyla alakalı olmayan bir sunum Gerçekleşti. Yani tamamen iktidarın uyutan politikalarının uygulandığı proje sunumu yapıldı.  

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
26-04-2019 06:43 - 1594 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®