Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
Esenler’de Siyer-i Nebi Coşkusu!
Anadolu Gençlik Derneği tarafından tüm Türkiye’de düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışması Esenler’de de gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı izniyle gerçekleştirilen sınav, Esenler’de Atışalanı Anadolu Lisesi ve İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.
Paylas

“Kaybedeni Olmayan Yarışma” sloganıyla düzenlenen yarışma hakkında Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Esenler Şube Başkanı Mehmet GÖMEÇ gazetemize açıklamalarda bulundu.

“İslam Bütünüyle İnsanın Yaşaması İçin Gönderilmiş Bir Dindir”

 “Sadece Esenler’de yaklaşık bin gencin yarışmaya katıldığını belirterek, yarışmacıların aileleri de düşünüldüğünde bunun binlerce bir kitlenin Hazreti Muhammed’in hayatına odaklanması demek olduğuna dikkati çekti. Kendileri için yarışmanın bunun bir vesilesi olduğunu aktaran Gömeç, “Elbette bu yarışmanın katılımcılarını hoşnut edecek sürpriz hediyelerimiz olacak. Biz en güzel hediyenin tüm katılımcılarının zamanlarını Efendimiz’in örnek hayatını öğrenmeye ayırmaları olarak görüyoruz. Öte yandan, İslam’ı ya da Siyeri sadece ve sadece bilmenin bir karşılığı olduğunu da düşünmüyoruz. Çünkü İslam bütünüyle insanın yaşaması için gönderilmiş bir dindir ve Efendimiz ise tutum ve davranışları ile hepimiz için örneklik teşkil eden bir önderdir. Bu örneklik, tüm zamanlara ve mekânlara seslenmektedir” ifadelerini kullandı.

“O İlahi Kelamın Ete Kemiğe Bürünmüş Halidir”

Siyer-i Nebi Yarışması’ndaki en önemli amacımız bir gencimize daha Peygamber Efendimiz’in (s.a.s) hayatını bir gencimize daha ulaştırmak olduğunun altını çizen Gömeç, “ Efendimiz aleyhisselam, Allah‘a ve ahiret gününe iman eden ve Rabbini çokça zikreden müminlerin en güzel örneği, önderi ve rehberidir. O, bir masal kahramanı değil O hayatın tüm zorluklarına göğüs germiş kutlu bir elçidir.

O, bizim içimizden biri, sıkıntıya uğramamıza üzülen, bizim için endişe eden, bize şefkat ve merhamet gösterendir. O, ‘ben sizin babanız gibiyim‘, diyerek bizi kendisinden ayırmayan, omzunda kerpiç taşıyan, açlıktan midesine taş bağlayandır. O, Allah’ın üzerine yemin ettiği yüce hayatın sahibi, ilahi kelamın ete kemiğe bürünmüş halidir. Onu sevmek, ona tâbi olmak, onun davasını anlayabilmek onun hayatını en güzel şekilde öğrenmekle mümkündür. Hayatta en güzel şey, Allah ve Rasulü’nü bilmek ve Müslümanca düşünüp Müslümanca yaşamaktır. Siyeri Nebi Yarışmasına katılan bütün genç kardeşlerimize Sevgili peygamberimiz (sas)’in izinde bir ömür niyaz ederim” dedi.

Dereceyen giren öğrencilere verilecek ödüller ise 31 Aralık 2019 Salı günü saat 19.30’da Esenler Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek Şehitler Gecesi programında takdim edilecek.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
16-12-2019 16:05 - 21018 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®