Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
Esenler’de Kıymanın İçinde At Eti Çıktı
Esenlerde Kurban et ve Değirmen Köy Pazarı ürünleri hileli çıktı
Paylas

Bakanlığın internet sitesinde yaptığı açıklamaya göre Esenler’den 2 Firma,Kurban et ve Değirmen Köy Pazarı ürünleri hileli çıktı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı baharat, bal, bulgur, et ürünleri, kahve, süt ürünleri, takviye edici gıdalar ve dekoratif yer fıstığı üretiminde taklit ve tağşiş yapan işletmeler ve ürünlerini açıkladı.

Gıda maddelerinin ve gıda ile temasta bulunan madde ve malzemelerin, mevzuata veya izin verilen özelliklerine aykırı olarak üretilmesi halini gıda maddesini ve gıda ile temasta bulunan madde ve malzemelerini; şekil, bileşim ve nitelikleri itibariyle evsafında olmayan özellikleri haiz gibi göstermeye çalışan firmalar teşhir edildi.

Tarım Bakanlığının yayınladığı listeye göre İstanbul’un birçok ilçesinde faaliyet gösteren gıda işletmecilerinin içersin de iki firmada Esenler’ den çıktı.

Yayınlanan listede Esenler’den iki firma yer aldı.

Atışalanı Cad. No:110/A’da perakende satış yapan Kurban Et. 26.11.2019 tarihinde alınan numune sonucunda kıymada at eti tespit edildi.

İkinci firma ise Nine Hatun Mahallesi İnönü Cad. No: 49/A’da perakende satış yapan Değirmen Köy Pazarı. 2019 yılında alınan numune sonucunda Antep fıstığı tozu diye yer fıstığı tozu sattığı tespit edildi.

Birinci Firma, Fevzi Çakmak Mahallesi Atışalan Caddesi No:110/A’da et mamulleri perakende satış yapan Kurban Et olarak bilinen firmanın ürününü hakkında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yayınladığı listede şu bilgilere yer verildi:

 (AT Eti Tespiti) 26.11.2019

Kurban Et Atışalanı Cad. No:110/A’  Esenler/İSTANBUL

Çiğ Kıymada (AT ETİ TESPİTİ)

İkinci Firma,Nene Hatun Mahallesi İnönü Cad. No: 49/A’da Köy ürünleri perakende satış yapan Değirmen Köy Pazarı. Bilinen firmanın ürününü hakkında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yayınladığı listede şu bilgilere yer verildi:

(yer fıstığı tozu) 26.11.2019

Değirmen Köy Pazarı ,Nene Hatun Mahallesi İnönü Cad. No: 49/A’da Esenler/İSTANBUL

 

Antep fıstığı tozunda (yer fıstığı tozu)

 

 
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
20-01-2020 06:16 - 805 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®