Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
Esenler’de Hamsi, Tulum ve Kemençe Şöleni
Esenler Belediyesi ile Esenler Rizeliler Derneği’nin düzenlediği “Geleneksel Hamsi Şöleni” renkli görüntülere sahne oldu. Esenler Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen şölende katılan binlerce ilçe sakinine hamsi ikram edildi. Meydanı dolduran binlerce davetli, tulum, kemençe eşliğinde horon etti.
Paylas

Esenler Belediyesi, Esenler Rizeliler Derneği ile ortaklaşa “9. Geleneksel Hamsi ve Horon Festivali” düzenledi. 7’den 70’e katılan herkesin oldukça coşkulu vakit geçirdiği Festival bu yıl da Esenler Dörtyol Meydanı’nda gerçekleştirildi.

 Festivale bazı bölge milletvekilleri, üst düzey yöneticiler, siyaset, eğitim, sanat ve spor dünyasından çok sayıda isim, ilçedeki siyasi partilerin temsilcileri ile ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Renkli ve coşkulu görüntülere sahne olan festival, kemençe ve tulum eşliğinde vatandaşların horon oynaması ve Esenler Rizeliler Derneği Halk Oyunları ekiplerinin Karadeniz’e özgü halk oyunlarını sergilemesiyle başladı.

“Festival kapsamında tüm emeği geçenlere ve İBB Başkanı İmamoğlu’na teşekkür ederim” diyen Esenler Rizeliler Dernek Başkanı Süleyman Kahveci, buz gibi havanın esmesine neden oldu. Kahveci’nın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Teşekkür edmesi, Esenler Belediye Başkanı Göksu’nun ve eski AKP Milletvekili Osman Aşkın pak’ın moralini bozdu.

Türüt, sanat yerine konuşmayı yeğledi ve konuşmasında Göksu’yu yağladı, sıvazladı. İmamoğlu’nun İBB’yı kazanmasını kabullenemeyen Türüt, Esenler Belediye Başkanı Göksu’ya “İBB Başkanı sen olmalısın. Meydanı boş bırakanlara söylüyorum, dükkanın sahibi geriye döndü. Yok, ulan öyle yağma. Şu Esenlerin Belediye Başkanı var ya Allah şahit çok beğendiğim adam. Keşke İstanbul’a seni aday yapsaydılar. Ulan 7 düvele karşı koydun yahu seni tebrik ederim. Kendimi görüyorum bu Başkanda” dedi 

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
07-01-2020 07:34 - 935 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®