Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
Esenler de Ekmek İsrafı Akıl Almaz Boyutlara Ulaştı
Türk halkının kutsalı olan ekmek, teoride halk tarafından kutsal bilinip korunsa da gerçek yaşamda ne yazık ki böyle olmuyor. Evlerine ihtiyaçtan fazla ekmek alan vatandaşlar tüketemedikleri ekmekleri israf ediyor.
Paylas

Yapılan araştırmalar,  Türkiye de her gün on iki milyon ekmeğin israf edildiğini ortaya koydu. Aynı araştırma israf edilen ekmeğe harcanan parayla onlarca hastane, okul, kilometrelerce yol yapılabileceğini gösteriyor. İsrafın boyutlarının korkunç olduğuna dikkat çeken uzmanlar ve yetkililer vatandaşları ihtiyaçları kadar ekmek almaları konusunda uyarı yapıyor.

Söylenen onca uyarıya ve gerçekleştirilen kampanyalara karşı Türk halkı ekmeği israf etmekten vazgeçmiyor. Esenler, ne yazık ki ekmeğin en çok israf edildiği yerlerden biri. İlçe’nin neredeyse her yerinde poşet içinde konup, duvar üstlerine bırakılan ya da çöpe atılan binlerce ekmeğe rastlamak mümkün.

İşte o manzaralardan birini Litros Haber görüntüledi. Esenler Nene hatun mahallesinde bir çöp konteynırın etrafında poşetler içine konularak bırakılan bayat ekmekler görenlerin içini sızlattı.

Haber: Mehmet Akif Güler

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
20-06-2019 14:16 - 766 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®