Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
Esenler Cumhuriyet Meydanını Yaya Trafiğine Kapalı
Esenler’in en hareketli yerlerinden Cumhuriyet Meydanı ve Davutpaşa Caddesi zaruri durumlar haricinde 9 Nisan 2020 Perşembe günü saat 17.00’den itibaren 15 gün süreyle yaya giriş-çıkışına kapatıldı.
Paylas

Esenler’in en hareketli yerlerinden Cumhuriyet Meydanı ve Davutpaşa Caddesi zaruri durumlar haricinde 9 Nisan 2020 Perşembe günü saat 17.00’den itibaren 15 gün süreyle yaya giriş-çıkışına kapatıldı. Meydan ve caddenin giriş-çıkışları bariyerlerle çevrilerek polis ve zabıta ekipleri tarafından kontrol altına alındı.

9 Nisan 2020 Perşembe günü toplanan Esenler Hıfzıssıhha Kurulu kararında, “Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgının toplum açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu mutlak şekilde sağlanması hayati öneme haizdir” denilerek ilçede şu anda belirli saatlerde taşıt trafiğine kapalı olan Dörtyol Meydanı ve Davutpaşa Caddesini yaya trafiğine kapatma kararı aldı.


VATANDAŞIN ALIŞVERİŞİ SERBEST - DÜKKANLAR AÇIK OLACAK
Uygulama süresi boyunca Dörtyol Meydanı ve Davutpaşa Caddesi’ndeki dükkanların açılışına, vatandaşların alışverişine izin verilecek. Yasağa uymayanlara ise ceza kesilecek. Alış -veriş, banka veya noter gibi zaruri işlemler için meydan ve caddeyi kullanan vatandaşlara, bu durumlarını fiş veya başka bir resmi evrakla ibraz etmeleri durumunda ceza uygulanmayacak.

Esnaf alınan kararı olumlu karşıladı ama uygulamanın keyfe keder olduğunu söyledi. Esnaf, “Bizler bu uygulamanın yapılmasına karşı değiliz. Esnafa dükkanını aç diyorlar, elamanlarını çalıştır diyorlar. Müşteri gelmezse bu işyeri nasıl dönecek, kira, elektrik, su, çalışanların maaş+ sigorta ve diğer giderlerimizi nasıl ödeyeceğimizi düşünmeden böyle bir kararı doğru bulmuyoruz.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
09-04-2020 17:04 - 3578 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®