Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
Esenler CHP’den 96. yıl coşkusu
CHP’nin 96. Yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen ve Esenler'de ilk defa yapılmasıyla da resepsiyon büyük ilgiyle karşılandı
Paylas

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Prof.Dr Adem Baştürk Kültür Merkezinde düzenlenen resepsiyon, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler anısına saygı durusunda bulunup, istiklal Marşının söylenmesiyle devam etti.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ ÖRGÜTÜME SELAM OLSUN

CHP’nin tarihini anlatan belgeselin izlenmesinin ardından söz alan Esenler ilçe Başkanı Bülent Ütebay; “Cumhuriyet Halk Partisi tarihi aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihidir. Cumhuriyet Halk Partisi, kökleri olan, Cumhuriyetin her adımında izleri olan ve Türkiye'deki bütün dönüşümlerde imzası olan kurucu partidir” ifadelerini kullandı.

İlçe Başkanı Ütebay, “Büyük Önder Atatürk’ün “Benim iki Önemli Eserim var, Biri Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi” sözlerini anımsatarak, “CHP’nin gururlu, onurlu üyeleriyiz ve CHP var oldukça Cumhuriyet de yasayacaktır. Herkesin, AKP’nin kalesi olarak gördüğü Esener’de Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını taşıyan, partimizin başarısı için mücadele eden Cumhuriyet Halk Partisi örgütüme selam olsun.17 yıldır ülkeyi yöneten hakkı hukuku adaleti rafa kaldıran diktatörlük özentisi içerisinde olan siyasi iktidara karşı hak, hukuk, adalet diyerek Ankara’dan İstanbul’a yürüyen Türkiye’deki toplumsal muhalefetin lideri Eğilmeyen bükülmeyen genel başkanım sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na selam olsun. CHP karanlığa inat ışığa yürüyenlerin, barışa sevdalıların, söyleyecek sözü olup mücadele edenlerin partisidir. Herkesi CHP partisi çatısı altına karanlığa karşı mücadele etmeye çağırıyorum” dedi.

EMEK VERENLERE PLAKET

Ütebay’ın konuşmasının ardından CHP Esenler İlce Başkanlığına kurulusundan bugüne kadar hizmet etmiş eski İlce Başkanları, ilçe Yöneticilerine, Eski Kadın ve Gençlik Kolu Başkanlarına plaketler verildi.

Okul ve kat sorumlularına, Sandık sorumlularına , Bilişim sorumlularına İl Başkanlığı tarafından hazırlanan teşekkür belgeleri verildi

Resepsiyona İBB Başkanvekili Esenler CHP kurucu İlce Başkanlığı da yapmış olan Hüseyin Aksu, İstanbul 2. Bölge Milletvekili Dr.Ali Seker, İstanbul İl Yöneticileri, Esenler DSP ilçe Başkanı, Esenler DP ilçe Başkanı, İYİ Parti İlce Başkan yardımcısı Ömer Kaya Necdet Naz ve Yönetimi, Esenler ilçesinin  Bazı Muhtarları , Bir Kaç STK temsilcisi ve dernek katıldı.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
11-09-2019 06:39 - 21292 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®