Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
DSÖ'den koronavirüs aşısı için kötü haber
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa direktörü Hans Kluge, "aşının salgını bitireceğine dair söylemlere yönelik, Aşının pandeminin sonu olacağını sürekli duyuyorum. Elbette hayır. Aşının tüm yaş gruplarına yardımcı olup olmayacağını bile bilmiyoruz" dedi.
Paylas

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa direktörü Hans Kluge, koronavirüsle mücadelenin zorlaşacağını, ekim ve kasım aylarında daha fazla ölüm görüleceğini bildirdi.

DSÖ'nün Covid-19 salgının başından bu yana en yüksek günlük vaka sayısına ulaşıldığını, dünya genelinde bir günde 307 bin 930 yeni vakanın tespit edildiğini duyurmasına ilişkin DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge açıklama yaptı. Kluge, Avrupa'nın ekim ve kasım aylarında günlük Covid-19 ölümlerinde artışının yaşanmasını beklenildiğini açıkladı. Kluge, "aşının salgını bitireceğine dair söylemlere yönelik, Aşının pandeminin sonu olacağını sürekli duyuyorum. Elbette hayır. Aşının tüm yaş gruplarına yardımcı olup olmayacağını bile bilmiyoruz. Şu an bir gruba yardım edeceğine ancak başka gruba yardım etmeyeceğine dair sinyaller alıyoruz" ifadelerini kullandı. Kluge, aşı siparişinin de lojistik sorunlara yol açabileceğini belirtti. 

COVİD-19 VAKA SAYISINDA YENİ REKOR KIRILDI

DSÖ, bir gün içinde 307 bin 930 yeni koronavirüs vakasının kaydedildiğini belirterek, rekor sayıda artış yaşandığını açıkladı. Bir önceki yeni vaka rekoru 6 Eylül’de, 306 bin 857 vakayla kırılmıştı. Vaka artışının en yüksek olduğu ülkeler, Hindistan, ABD ve Brezilya olarak açıklandı, dünya çapında ise 28 milyondan fazla kişinin enfekte olduğu, bunların yarısının ABD'de olduğu bildirildi.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
14-09-2020 09:54 - 1389 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®