Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
Damar’dan Ayrıştırıcı Dil “Pakistan ve Afganistanlılar” Gitsin
Esenler Belediyesinin AKP’li meclis üyesi Aziz Damar meclis oturumunda İmamoğlu’na ve Trabzonlulara Belediye Başkanı Göksu’nun öyle demediğini söyledi ve sosyal medya hesabından Pakistanlılara ve Afganistanlıların ülkemizden kovulmasını paylaştı
Paylas

Esenler Belediyesinin AKP’li meclis üyesi Aziz Damar meclis oturumunda İmamoğlu’na ve Trabzonlulara Belediye Başkanı Göksu’nun öyle demediğini söyledi ve sosyal medya hesabından Pakistanlılara ve Afganistanlıların ülkemizden kovulmasını paylaştı.

Esenler Belediyesi Meclis Üyesi Damar, sosyal medya hesabından öyle bir paylaşım yaptı ki okuyucularını şaşırttı. Pakistanlılara ve Afganistanlılara kafayı takan damar paylaşımında bu insanların sınır dışı edilmesini vatandaşlardan kaldıkları yerleri ve işyerlerini kendisine ihbar edilmesini istedi. Suriyelileri es geçen Damar belli ki ekonomiye katkı sağlayan çek çekçi yabancılardan çok devletten hiçbir üretim yapmadan yararlanan Suriyelilerden bahsetmedi.

Hâlbuki kendisinin de mecliste bulunduğu geçen dönemde CHP meclis üyeleri bu sorunu önerge olarak meclise sunmuştu. Geri dönüşüm tesislerinde güvencesiz çalışan yabancılar olduğuna dair meclise bilgi vermişlerdi. Aynı önergenin içinde Arapça tabelaların akıbeti sorulduğu gibi Suriyeliler meselesi de gündeme getirilmişti. O gün aklı başında olmayan Aziz Damarın bugün mü aklı başına geldi veya CHP’lilerin o gün söylediklerini bugün mü anladı.

Damara soruyoruz:

Belediye başkanınız Göksu,Esenler Dörtyol’da Katıldığı bir iftar programında,"Efendim ne dedi Yunan medyası takip ettiniz değil mi? 'İstanbul'u Yunan kazandı' Bir dakika ya...  Bu arkadaş nereli, CHP adayı nereli?" diye sordu. Siz bu söylemin ırkçı bir söylem olduğunu, Trabzonlulara Yunan benzetmesi yapıldığını anlamadınız mı? 

Haber:İsmail DANIŞ

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
02-07-2019 14:19 - 1705 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®