Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
CHP’nin Esenler Belediye Başkan Adayı Belli Oldu gibi..
31 Mart 2019’da yapılacak olan Yerel Seçimler için siyasi partiler başkan adayını belirlemek için caba harcarken. CHP’nin aranan aday adayı Cumhur Çetin olduğu önde çıkmakta.
Paylas

 

CHP’nin Esenler Belediye Başkan Adayı Belli Oldu gibi.

Türkiye yüzünü Yerel Seçimlere döndü. 31 Mart 2019’da yapılacak olan Yerel Seçimler için siyasi partiler  Başkan aday adayı belirlemeye çalışırken  CHP’nin aranan adayı  Cumhur  Çetin olduğu parti yöneticileri dile getirdiler

. CHP Esenlerin Belediye Başkan 5 aday adayların arasından ilk sırada olduğu söylenmekte  Cumhur Çetin , 24 Haziran seçimlerinde  İstanbul 2. Bölge Milletvekili aday adayı olmuştu. Müşavir, Denetmen, Vergi Uzmanı ve Yazar Cumhur Çetin

CUMHUR  ÇETİN  KİMDİR?

Almanya’da gurbetçi bir ailenin evladı olarak 8 Ocak 1973 yılında dünyaya geldi. Cumhur Çetin eğitim çağı geldiğinde ailesi tarafından Türkiye’ye gönderildi. Memleketi Sinop, Gerze  Belören  köyünde ilkokulu bitirdi. Her köy çocuğu gibi okuldan kalan zamanlarında tarla ve hayvan işlerinde ailesine yardım eden Cumhur Çetin köy yaşamının zorlu şartlarında her gün kilometrelerce yol yürüyerek gitti okuluna.
Çetin, Ortaokul ve Lise eğitimini Gerze’de Üniversiteyi Afyon Kocatepe Üniversitesi Muhasebe bölümünde okudu. Afyon’da Mali Müşavirlerin olduğu bir handa yer alan muhasebe bürosunda çalışan Çetin okulda aldığı teorik bilgilerini çalışarak pratiğe dökme imkanı bulmuştu. Çetin daha sonra AÜ İşletme Fakültesi’ni bitirerek eğitimini taçlandırdı.
 
MESLEKİ YAŞAMI
Askerlik görevini yapan ve İstanbul’a yerleşen Çetin, iş hayatına atılarak özel bir şirkette muhasebe şefi olarak işe başladı. Sonraki yıllarda çeşitli firmalarda muhasebe müdürü olarak görevlerde bulundu. 2008 yılında Mali Müşavir oldu. Branşlaşmanın önemini bilen Çetin mali müşavirlik döneminde vergi danışmanlığı, vergi inceleme danışmanlığı ve vergi mahkemeleri davalarında bilirkişi ve danışmanlık konularında uzmanlaşarak önemli başarılara imza attı. Özel şirketlere, avukatlara ve mahkemelere danışmanlık hizmeti verdi. 2016 yılında kendi mali müşavirlik şirketini kurdu.
Çetin Halen 88 derneğin üye olduğu SİNDEF (Sinop Dernekler Federasyonu) Meclis Başkan Vekilliği ve CHP Komisyon Başkanı görevlerini başarıyla yürüten Çetin, ayrıca SMMM Odası Üyeliği, Sinop Gerze Çevre Köyleri Dernek Başkan Vekilliği, Demokrat Sinoplular Platformu Üyeliği ve Çağdaş Muhasebeciler Birliği Üyeliği görevlerine devam ediyor.
Çetin evli ve biri 18 diğeri 12 yaşında iki erkek çocuk babasıdır. Cumhur Çetin İngilizce biliyor.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
28-12-2018 07:30 - 1736 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®