Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
Binaya hastane ruhsatı alındı. Kaçak kat yıkılmıyor
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu üniversitenin hastane için Esenler’de kiraladığı binanın daha önce yıkılacağı açıklanan kaçak katının ruhsat aldığı ve yıkılmayacağı öğrenildi.
Paylas

Esenler Fevzi Çakmak Mahallesi 1107 sokakta, 97 Ada 2 parselde kayıtlı olan ve yıllarca Özel Hayat Hastanesi olarak hizmet verdikten sonra boşaltılıp tadilata giren binanın çatısına yapılan kaçak kata Esenler Belediyesi’nce ruhsat verildiği öğrenildi.

Esenler Belediyesi yetkilileri, daha önceden Esenler Belediyesi’nin bilgisi dışında yapılan söz konusu kaçak kat ile ilgili olarak yapılan her türlü yasal işlemin ardından mülk sahibinin onayı ile kiracı, Esenler Belediyesi’ne tadilat ruhsatı için başvurduğunu belirttiler. Yapılan yasal işlemlerin ardından Esenler Belediyesi’nin de yapıya hastane ruhsatı verdiğini belirten aynı yetkili, “Belediyemiz binadaki eklentinin yıkımı için ihale yapmış, ihaleyi alan firma yıkımı gerçekleştirmeden mülk sahibinin onayı ile kiracı tadilat ruhsatı alarak binayı ruhsata bağladı. Böylece imara aykırı olan kısım ve tüm bina ruhsatlandırılmış oldu. Kaçak ortadan kalktı” dedi.


Yıkım kararı verilmişti
Esenler Belediyesi 25.06.2018 tarih ve 2-063 sayı ile binaya Yapı Tatil Tutanağı düzenlemiş, Belediye Encümeni tarafından da 3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 32. maddesi gereğince eklentinin yıkımına karar vermişti. 3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 42. maddesi gereğince para cezası yapı sahibine kesilmiş, ancak yapı sahibi konuyu yargıya taşıyarak para cezasının iptal edilmesini sağlamıştı.


CHP Esenler Belediyesi Meclis Üyesi Kemal Şahin, “Bu kaçak kat Esenler Merkez Cami ve Esenler Belediyesi Zabıta Kontrol Noktası’nın tam karşısında bulunmasına rağmen aylardır işlem yapılmıyor. Neden yıkılamıyor?” diye sormuştu.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
27-11-2019 09:21 - 1066 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®