Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
'Beşiktaş ve Çarşı ‘sakıncalı tribün’ olarak görülüyorsa buna futbol denmez
Beşiktaş-Konyaspor maçında çıkan olayların ardından yaşananları Çarşı grubunun önde gelen isimlerinden Ayhan Güner yorumladı.Gezi’den bu yana Beşiktaş’ın ve Çarşı’nın 'sakıncalı piyade' muamelesi gördüğünü söyleyen Güner, yarın seyircisiz oynanacak Antalyaspor maçı için taraftarın stat çevresinde buluşacağını anlattı.
Paylas

Konyaspor ile oynanan Turkcell Süper Kupa finalinde çıkan olayların ardından bir maç seyircisiz oynama cezası verilen Beşiktaş, sezonun ilk maçına 13 Ağustos Pazar (yarın) günü çıkacak. Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı, sosyal medya üzerinden, seyircisiz oynanacak maçta takımı yalnız bırakmamak için 200 bin taraftarı stat çevresinde toplanmaya çağırıyor.

Duvar'dan Özlem Akarsu Çelik'in haberine göre, Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı’nın önde gelen isimlerinden “Ankaralı Ayhan” lakaplı Ayhan Güner, Beşiktaş’ın Spor Toto Süper Lig’in ilk karşılaşması öncesinde yaşananları değerlendirdi.

‘1903 KİŞİ DE OLSA STADIN ÇEVRESİNDE OLACAĞIZ

Çarşı yaptığı çağrıda, “Kartlarını sezonun başında açan federasyona açık çek! Beşiktaşımızın maçını ya statta 40 bin kişi izleriz ya da stat çevresinde 200 bin kişi. Sen düşün Eyy Federasyon!” dedi. 200 bin kişi toplanabilecek mi İnönü’nün (Vodafone Park) çevresinde?

1903 kişi de olsa orada olacağız. Futbol Federasyonu’nun verdiği o ceza kâğıt üzerinde kalır. Biz zaten stadın çevresinde yaşıyoruz ve orada olacağız. Çok sevdiğimiz Beşiktaş’ın hep yanındaydık, yine yanında, stadın çevresinde olacağız.

Sezon başlamadan neler oldu böyle?

Samsun’da, statta Konyaspor’un şampiyonluğu hazırlanmış gibiydi. Birçok şey karanlık. Ülkelerin futbol federasyonları özerktir, kimse karışamaz. Ancak gördüğünüz gibi öyle değil. Kulüpleri ve Federasyonu biat eden insanlar yönetiyor. En popüler spor futbol değil de tenis olsaydı aynı kadro bu kez Tenis Federasyonu yönetiminde olurdu. Keşke futbolu sevseler de orada olsalar ama taraftardan başka kimse takımı önemsemiyor.

‘DEVLET ÇARŞI’DAN ÖZÜR DİLEMELİ’

Siz de Gezi sürecinde yargılandınız. Gezi’den bu yana Beşiktaş’ın, Çarşı’nın özellikle hedef alındığı yorumu doğru mu?

Gezi’den dolayı, o gün bugündür, BJK taraftarı, Çarşı ‘sakıncalı piyade’dir. Oysa Çarşı mahkemelerde beraat etmiştir. Aslında devlet Çarşı’dan özür dilemeli. O günlerde anlaşmalı iki grup vardı. Belki bütün o yaşananları bugün mücadele ettikleri kişiler yaptı ama Çarşı’dan özür dilenmeli. Çarşı’yı sevmeyen yoktur. Duyarlılıklarımız, yaptığımız sosyal içerikli kampanyalar, köy okullarına yardım… Bütün bunlara rağmen Beşiktaş ve Çarşı ‘sakıncalı tribün’ olarak görülüyorsa buna futbol denmez. Türkiye’de futbol 10 aydır rafa kalkmış durumda ne yazık ki.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
12-08-2017 07:56 - 2912 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®