Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
AĞAÇ BÖYLE TAŞINMAZ!
Güngören de belediyenin bir duvar çalışması sırasında ağaçları yerinden sökerek taşıması görenleri hem şaşkına çevirdi hem kızdırdı.
Paylas

Güngören belediyesine bağlı ekipler, Genç Osman Mahallesinde bulunan halk eğitim merkezini duvar güçlendirmesi için çalışma başlattı. Ekipler duvarın hemen arkasındaki genç ağaçları, çalışmalara engel olacakları gerekçesiyle yerlerine sökme kararı aldı. Bunun üzerine halk eğitim merkezine bir kepçe gönderildi.

 

Kepçe operatörü, henüz 10 yaşında bile olmayan ağaçları kökünden söküp çıkarmaya başladı. Bu sırada ağaçların gövdeleri zarar gördü. Bazı ağaçlar ise tamamen yok edildi. Ağaçları bilimsel yöntemlerle, zarar vermeden taşıyan uzmanlar bulunmasına rağmen, bir kepçe operatörü tarafından, hiçbir önlem alınmadan taşınması ve bu sırada zarar görmeleri vatandaşların ve çevrecilerin tepkisiyle karşılaştı.

Duruma müdahale eden vatandaşlar, Güngören Belediyesi’ni arayarak çalışmanın durdurulmasını, kalan ağaçlar için tedbir alınmasını istedi. Vatandaşlar; “Bu ağaçlar istenilse zarar verilmeden taşınabilirdi. Ama bir kepçe getirmişler. Bu işi bilip bilmediği kesin olmayan bir operatörün insiyatifinde ağaçları taşıyıp götüreceklerini söylüyorlar. Ağaç bu şekilde taşınmaz. İşin uzmanları getirilmeliydi. Bu sorumsuzluktur” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Haber: Mehmet Akif Güler

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
20-06-2019 14:32 - 377 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®