Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
Akşener: "Şehit analarının duaları beni buralara getirdi"
İYİ Parti, Gaziler Haftası dolayısıyla şehit ve gazi yakınlarına tekne gezisi düzenledi. Gecede konuşan Meral Akşener, tek tek ilgilenip sohbet ettiği şehit ve gazi ailelerine şükranlarını iletti.
Paylas

İYİ Parti, Gaziler Haftası dolayısıyla şehit ve gazi yakınlarına tekne gezisi düzenledi. Gecede konuşan Meral Akşener, tek tek ilgilenip sohbet ettiği şehit ve gazi ailelerine şükranlarını iletti.

İYİ Parti, Gaziler Haftası dolayısıyla dün akşam şehit ve gazi yakınlarına tekne gezisi düzenledi.

Genel Başkan Meral Akşener’in yanı sıra İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun da katıldığı tekne gezisinde, akşam yemeğinde balık ikram edildi.

Yemek sırasında Meral Akşener, konuklarla bir bir ilgilenerek sohbet etti. Her birini dinleyen ve dertlerini paylaşan Akşener, şehitlere rahmet dilerken, gazilere de şükranlarını iletti.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, yemek sonrasında ise bir konuşma yaptı. “Bugün burada, bu mikrofonu tutabiliyorsam şehit analarının duaları sayesindedir” diyen Akşener, 1994 yılında dönemin başbakanı Tansu Çiller’le ‘Zübeyde Hanım Şehit Analarını Ve Gazileri Koruma Vakfı’ başkanlığını yapmak için görüştüğünü hatırlatarak o yılları şöyle anlattı: “Sayın Çiller bana dedi ki ‘Neden bu başkanlığı istiyorsun?’ Ben de şöyle cevap verdim, ‘Benim ablam 16 yaşındaki oğlunu trafik kazasında kaybetti. Hergün beni arar ve ‘Meral bugün oğluma bir gün daha yaklaştım’ derdi. Ben evlat acısını içten bilen, tanıklık eden biriyim’ dedim. Dönemin başbakan vekili Necmettin Cevheri Bey, benim için Çiller ile görüşmüş, beni de görüştürmüştü. Şehit yakınlarına, devlette iş verilmesini zorunlu kılan yasa o dönemde çıkmıştı Necmettin beyin girişimleriyle.”

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
21-09-2019 14:02 - 1602 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®