Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
Çocuk istismarıyla gündeme gelen tarikata ait bir gerçek daha ortaya çıktı
Fatih Nurullah'ın tarikatı Halvetilerin TRT'nin belgesel ve dizilerinde defalarca zikir çektiği ortaya çıktı.
Paylas

Tarikat merkezindeki çocuk istismarıyla gündeme gelen Halveti Uşşaki tarikatının lideri Fatih Nurullah takma adını kullanan Eyyup Fatih Şağban'ın tutuklanmasının ardından tarikatın bağları gün yüzüne çıktı.

Veryansın TV'nin haberine göre, tarikatın zikir videoları Youtube ve sosyal medyada milyonlarca izlenmeye varmış durumda. Bu yolla mürit toplayan tarikatın popülerlik kazanmasında devletin televizyonu TRT'nin rolü olduğu ortaya çıktı.

Sık sık Osmanlı tarihine ilişkin diziler yayınlayan TRT, tarihi gerçeklerden kopuk bir şekilde yeni Osmanlıcı propaganda yapıyor. 2. Abdülhamit'in kahramanlaştırıldığı "Payitaht Abdülhamid" dizisinde Halveti tarikatına bağlı kişilerin zikir çektiği ortaya çıktı.

Dizinin ilk bölümünde zikir sahnesi ekrana gelmiş ve sonraki bölümlerde de bu ayinler devam etmişti. Dizinin 26, 60 ve 70. bölümlerinde zikir sahneleri izleyiciye sunuldu. Üstelik bu zikri oyuncular değil tarikatçılar çekiyordu.

Sosyal medyada "Nurani TV" adıyla yayın yapan tarikatçılar, TRT'ye konuk olmalarına ilişkin paylaşımları kaldırmış durumda. Buna rağmen silinmeyen bazı paylaşımlar, malum tarikatın defalarca TRT'ye çıktığını ortaya koyuyor.

Diriliş Ertuğrul dizisindeki zikir sahnesinde de Halveti tarikatı müritlerinin rol aldığı iddia ediliyor.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
05-09-2020 09:07 - 2234 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®